Upominek dla bibloteki

DZIAŁANIE:

UPOMINEK DLA BIBLIOTEKI

(OBSZAR: PRZESTRZEŃ SZKOŁY)

Powszechnie wiadomo, że czytanie ma bardzo wiele zalet, które są już nawet udowadniane naukowo. Czytanie ubogaca nasze słownictwo, poszerza naszą wiedzę, uczy empatii, werbalizowania swoich myśli i potrzeb, a nawet rozwija niektóre cechy charakteru takie jak np. cierpliwość czy koncentrację.

Wisława Szymborska napisała '' Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła''. W imieniu Samorządu Uczniowskiego pragniemy zachęcić wszystkie dzieci i młodzież w naszej szkole do odkrycia  frajdy jaką niesie ze sobą czytanie. Chcielibyśmy, aby w naszej bibliotece szkolnej było jeszcze więcej pozycji, które przeniosą nas w  ten niesamowity świat wiedzy, nauki, przygody i pozwolą przeżyć  niepowtarzalne wzruszenia i emocje. Upominek dla biblioteki to zadanie realizowane w ramach projektu Szkoła Współpracy, którego celem jest zwrócenie uwagi na wartość jaką niesie ze sobą czytanie książek. Samorząd Uczniowski zwraca się z apelem do wszystkich rodziców i sympatyków naszej szkoły i biblioteki o włączenie się do tego przedsięwzięcia.

MAMY NADZIEJĘ, ŻE RAZEM UDA NAM SIĘ OSIĄGNĄĆ ZAMIERZONY CEL.

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 2