UPIĘKSZAMY TEREN SZKOŁY I PRZESTRZEŃ WOKÓŁ NIEJ

DZIAŁANIE:

UPIĘKSZAMY TEREN SZKOŁY I PRZESTRZEŃ WOKÓŁ NIEJ

(OBSZAR: PRZESTRZEŃ SZKOŁY)

Każdy z nas odczuwa potrzebę piękna na co dzień. Znajduje ono wyraz w dbałości o wygląd własnej osoby i mieszkania, w sposobie zachowania się wobec ludzi. Estetyka, która łączy się z ładem i porządkiem dla zapewnienia wygody, ułatwia i uprzyjemnienia codzienne czynności, wpływa na nasz harmonijny rozwój i przebieg naszego życia.

W działalności pedagogicznej wystrój i sposób adaptacji szkoły oraz jej otoczenia warunkuje: zdrowy rozwój dzieci, ich pomyślne przystosowanie się, jakość kontaktów społecznych, budowanie atmosfery życzliwości, możliwość uczenia się rozumienia otaczającego świata.

W przedsięwzięcie to  zaangażowani są zarówno dorośli (nauczyciele, rodzice) jak i sami uczniowie. Jego celem jest włączenie wszystkich podmiotów w prace porządkowe (remontowe), ogrodnicze na terenie szkoły i w jej otoczeniu, wzmacnianie poczucia odpowiedzialności za jej estetyczny i schludny wygląd

MAMY NADZIEJĘ, ŻE RAZEM UDA NAM SIĘ OSIĄGNĄĆ ZAMIERZONY CEL.

Ewelina Kozina, Arkadiusz Skocz                                                                 uczniowie zaangażowani w działania projektu Szkoła Współpracy