Projekt: Człowiekowi potrzebne jest to piękno

Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół w Zawoi Wilcznej realizuje Projekt dofinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki zatytułowany: „Człowiekowi potrzebne jest to piękno”.

Celem projektu jest:

• uatrakcyjnienie oferty szkoły;
  • poszerzenie wiedzy uczniów liceum w zakresie turystyki, ekologii i dziedzictwa kulturowego regionu Małopolski
  • poznanie parków narodowych i krajobrazowych Małopolski w połączeniu z rozwojem kompetencji kluczowych
  • ukierunkowanie  na samodzielne zdobywanie wiedzy i wzrost kompetencji komunikacyjnej uczniów
  • powołanie grupy "Młodzi Przewodnicy"  jako wzbogacenie oferty edukacyjnej szkoły.
  • rozwinięcie zainteresowań i uzdolnień uczniów oraz umożliwienie rozwoju umiejętności sportowych;
  • poszerzanie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego i niemieckiego;
  • zastosowanie wiedzy matematycznej i informatycznej w praktyce;
  • rozwinięcie samodzielności, przedsiębiorczości i umiejętności pracy w grupie

W ramach projektu realizowane będą dodatkowe zajęcia z geografii i turystyki, z matematyki, z języka niemieckiego i angielskiego, z wychowania fizycznego prowadzone na basenie, zajęcia informatyczno-fizyczne, profilaktyczne o charakterze warsztatowo-wyjazdowym, zajęcia edukacyjno-sportowo-turystyczne, zajęcia warsztatowe z zakresu doradztwa zawodowego.

Uczniowie będą mogli rozwijać swe zainteresowania w czasie warsztatów i wycieczek krajoznawczo-kulturowych do parków narodowych Małopolski, zdobywać doświadczenia we wspinaczce skałkowej, szkolić swe umiejętności na obozach narciarskich oraz rowerowych.

Projekt skierowany jest również do nauczycieli  Zespołu Szkół w Zawoi Wilcznej, którzy będą mieli szansę poszerzyć i wzbogacić swą wiedzę dotyczącą walorów przyrodniczych, historycznych, krajobrazowych i kulturowo-turystycznych parków narodowych Małopolski.